10 Şubat 2009 Salı

Gençlik kremleri: Doğal nem deposu


Doğadaki nem depoları lüks markaların en gözde içeriklerini oluşturuyor. Shea çekirdeği yağı, deniz suyu, yosun ve öğütülmüş doğal taşlar en çok kullanılan ürünler.


Çökmüş gözaltları, derin kırışıklıklar veya aşırı yıpranmış bir cilt gibi yaşlılık belirtilerinden duyulan rahatsızlığın tek çözümü cerrahi müdahale değil.

Yeni nesil kozmetik ürünler bu problemlere yeni ve acısız çözümler getiriyor. Pek çok marka, ürünlerinde tabiattaki doğal nem depolarını ileri teknolojiyle harmanlıyor. Doğal içerikler uygun ortamda aylarca karıştırılıyor. Ve neticede cildinizin onarılmasına ve korunmasında etkili ürünler ortaya çıkıyor.

Shea çekirdeği nem tutucu ve sıkılaştırıcı, deniz suyu ve yosunu nemlendirici ve antimikrobik, obsidyen, silisyum gibi doğal taşlar ise ışıltıcı verici özellikleriyle cildinizi yeniliyor.


Taşlar ve mineraller
Hassasiyeti azaltıyor
Mevsimsel değişiklikler, stres, dengesiz beslenme ciltteki hassasiyeti artırabiliyor. Vichy’nin Aqualia Thermal serisi cildinizi
24 saat boyunca nemli tutmaya yarayan mikrokapsüller içeriyor. Bu kapsüller içeriğinde bolca mineral bulunan termal su bakımından zengin. Bu ürünün ciltteki hassasiyeti dört haftada yüzde 42 oranında azalttığı söyleniyor.


Kırışıklıkları gideriyor
Armani’nin yeni kremi Crema Nera İtalya’nın Pantelleria Adası’ndan elde edilen volkanik obsidyen taşını içeriyor. Bu kremin, hücre yenileyici özelliği sayesinde kırışıklıkların azalmasına yardımcı olduğu öne sürülüyor. Tüm cilt tipleri ve yaş grupları tarafından kullanılabilen ürün daha genç ve sıkı bir cilde sahip olmayı
vaat ediyor.


Cildi onarıyor
Biotherm’in Reminerale’i minerallere doymuş bir anti-aging krem. Magnezyum, kalsiyum ve fosfor minerallerini içeriyor. Ayrıca Biotherm’in geliştirdiği “pro-xylane” cildin her katmanında suyu tutmaya yardımcı. Mineraller cildi onarırken ışıltılı bir cilde sahip olmanıza da katkıda bulunabilir.


Okyanus suyu ve yosun
Yaşlılığa erken müdahale
Advance Marine Biology Creme yaşlanmaya karşı erken koruma sağlıyor. La Prairie’in alışılmış tüketici kitlesinin aksine 30’lu yaşlarının başındaki tüketiciler için ideal olduğu belirtiliyor. Saf deniz suyu ve deniz yosunu özü içeriğindeki onlarca doğal bileşenlerden iki tanesi. Ürün, yaşlılık belirtilerini daha oluşmadan yok etmeyi sağlama iddiasında.


Pürüzsüz bir cilt için
Creme de la Mer yaratıcıları tarafından mucize krem olarak tanımlanıyor. En önemli bileşeni deniz yosunu. 14 farklı içeriğin üç-dört ay boyunca harmanlanmasıyla oluşuyor. En büyük iddiası ciltteki kuruluk ve hassasiyeti azaltması. Cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Bu ürünü yüz, boyun ve hassas göz çevresine, gece ve gündüz uygulayabilirsiniz.


24 saat koruma
Re-nutriv Re-creation, Estee Lauder’in hassas göz çevresini 24 saat boyunca korumak hedefiyle ürettiği bir krem. Çizgi ve kırışıklıklar ile şişlik ve koyu halkalarla mücadele amacıyla yaratılmış. Ürünün temel bileşeni okyanus suyu. Tahiti monoi, Afrika morangi ve acai fındığı yağları diğer bileşenlerinden.


Sıcak havalarda
Özellikle kremin çok yoğun geldiği sıcak havalarda shea vücut losyonu iyi bir alternatif olabilir. Body Shop’un shea yağlı vücut losyonu bunaltmadan cildinizdeki kuruluğu ve gerginliği almanıza yardımcı olabilir.


Shea yağı
Aşırı kuru ciltler için
L’Occitane’ın shea vücut kremi tamamen shea yağından yapılmış. Aşırı kuru veya güneş ve soğuk tarafından hasar görmüş ciltlerde koruyucu ve canlandırıcı özelliğe sahip. Ayrıca vücuttaki çatlak izlerinin engellenmesine de yardımcı olduğu söyleniyor.


Yosun ve shea yağı karışımı
İçinde nem takviyesi bulunan Thalgo’nun Delicious Comfort adlı kremi canlandırıcı özelliğe sahip. Mikro yosun özünden elde edilen omega 3 ve omega 6 yağ asitleri shea yağının besleyici özelliğiyle birleşmiş. Firma ürünün kuru ciltlerdeki gerginliği azaltmada yardımcı olduğunu belirtiyor.

Milliyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder